Doradztwo edukacyjno – zawodowe

SALON MATURZYSTÓW 2019

W Wrocławiu odbył się kolejny Salon MAturzystów. Impreza jak co roku cieszyła się ogromną popularnością, nie tylko wśród uczniów ze stolicy województwa, ale także całego województwa. Na spotkania z ekspertami OKE i uczelniami przyjechała młodzież z całego powiatu trzebnickiego i nie tylko. Dlatego na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Doradcy zawodowego.

– Wybierając studia, trzeba się kierować swoimi zainteresowaniami, ale należy też myśleć o tym, co będzie po ukończeniu kształcenia, jakie są warunki na rynku pracy! Podkreśla nasz specjalista! A organizatorzy dodają:

– Salon Maturzystów powstał po to, by matura mogła „spotkać się” ze studiami pod jednym dachem – Komplet informacji o egzaminie i rekrutacji we wrześniu, to szansa na sukces w maju!

Student na wagę złota

Uczelnie wyższe rywalizują w ofertach. Szkoły zapewniają: ciekawe studia, pewny zawód, wysokie zarobki oraz perspektywę przyszłego zatrudnienia.

Rywalizacji o studenta nie odpuszczają uczelnie humanistyczne. Zapewniają rozwijające zajęcia na studiach oraz wykształcenie umiejętności, z którymi absolwent na pewno poradzi sobie na rynku pracy.

Zaprezentowane zostały zasady rekrutacji na publiczne i niepubliczne uczelnie we Wrocławiu i była także szeroka oferta uczelni z całego kraju. Nie zabrakło nawet Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa i ościennych województw jak np. uczelnie z Poznania, Opola, Zielonej Góry a nawet Szczecina.

Maturzystów najbardziej interesowały progi rekrutacyjne oraz to, jakie przedmioty trzeba zdawać, żeby się dostać na wybrany kierunek studiów. Największe emocje wzbudzały: uczelnie wojskowe, medyczne, ekonomiczne, techniczne (zwłaszcza Politechnika Wrocławska).

Uczniowie chętnie korzystają z usług doradcy zawodowego.

Oczekują po studiach intratnych stanowisk i pytają, jakie studia im to zagwarantują. Dlatego zapraszamy do naszej poradni maturzystów ( i nie tylko)!

I przypominamy „matura już za 7 miesięcy…..”

Beata Wyrzykowska – doradca zawodowy

Oferta doradztwa edukacyjno-zawodowego na rok szkolny 2023/2024

I. Badania diagnostyczne predyspozycji edukacyjno-zawodowych narzędziami:

Test inteligencji – Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Test APIS – Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Test zainteresowań – Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Testy do badania temperamentu – Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Testy do badania osobowości – Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Profil zainteresowań zawodowych – Pracowni Testów Psychologicznych i Pedagogicznych z Gdańska

*Labirynt zawodów – firmy PROGRA

*Test preferencji i predyspozycji zawodowych – firmy PROGRA

*Test Filary sukcesu – firmy PROGRA

*Test asertywności – firmy PROGRA

*Test kreatywności – firmy PROGRA

*Wstępna orientacja zawodowa – Pracowni Testów Psychologicznych Sp. z oo.

*Test samooceny zainteresowań zawodowych – firmy PROGRA

II. Programy komputerowe do pracy własnej:

*Piramida Kariery – firmy PROGRA

*Indywidualny plan kariery – firmy PROGRA

*Spacery po zawodach – firmy PROGRA

III. Poradnictwo Indywidualne – nakreślanie drogi edukacyjno-zawodowej w oparciu o wyniki diagnozy na podstawie specjalnie dobranych narzędzi diagnostycznych.

IV. Grupowe zajęcia w szkołach związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu (w przyszłości).

 Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Trzebnicy już od wielu lat aktywnie włącza się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – kampanii zainspirowanej i koordynowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Kariery przebiegał pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”.

W intencji SDZiERP hasło to jest wskazówką mówiącą o tym, że nad karierą edukacyjno- zawodową warto pracować tak, jak nad dziełem sztuki oraz, że decyzje o swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej należy podejmować świadomie i samodzielnie korzystając również z pomocy specjalistów.

mgr Beata Ogonowska – Woźniak – psycholog, doradca zawodowy, w ramach OTK przeprowadziła w wybranych szkołach działania mające na celu popularyzowanie orientacji i poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej. Spotkania w ramach OTK odbyły się w:

  • Gimnazjum w Ujeźdźcu Wlk.
  • Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich

Zaproponowane działania jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów bez względu na etap edukacyjny.

SDSiZ

*test i/ lub program multimedialny wykonywany na komputerze

Dodaj komentarz