NIE DAMY SIĘ KORONAWIRUSOWI

Pomimo epidemii koronawirusa specjaliści Poradni od czerwca 2020 r. pracują stacjonarnie i udzielają wsparcia wszystkim potrzebującym dzieciom, uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Jesteśmy z Wami w tym trudnym czasie.

Drodzy Rodzice,

Z powodu  epidemii, która spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia Waszych dzieci zawieszone zostały bezpośrednie zajęcia terapeutyczne w Poradni. W tym trudnym okresie chcemy was nadal wspierać i być dla Was źródłem pomysłów i inspiracji.

         Uczestnicząc w terapii prowadzonej przez specjalistów  mieliście Państwo wielokrotnie możliwość obserwowania ich podczas pracy z Waszymi dziećmi.  To dzięki współpracy i wspólnemu  wysiłkowi, dzięki Waszej determinacji dzieci  mogły czynić postępy na miarę ich możliwości. Także teraz, w tym trudnym czasie nadal jesteśmy do Waszej dyspozycji, byście przy naszym wsparciu mogli podtrzymywać to, co Wasze dzieci już osiągnęły. Poprzez zabawę i ćwiczenia, które będziemy Wam proponować do wykonywania  proces wspomagania Waszych dzieci może być kontynuowany również w warunkach domowych.

Nasze propozycje

Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci

Masz tę moc

Proponujemy Państwu bajkę,  która w przystępny sposób oswaja dzieci z trudnym dla nich tematem wszechobecnego koronawirusa.

Bajka o złym królu Wirusie i dobrej Kwarantannie


W czasie gdy naturalna aktywność dzieci jest ograniczona w związku przymusem pozostawania w domu zachęcamy do regularnego odwiedzania strony związanej z programem „Zdrowo i sportowo”. Jego autorzy prezentują propozycje ćwiczeń, które można wykonywać z dziećmi w domu. Oczywiście nie wszystko da się wykonać  w każdych warunkach, więc propozycje należy traktować jako inspirację, a ćwiczenia w przemyśłany sposób należy dostosować do własnych możliwości.

Zdrowo i sportowo


Poniżej film edukacyjny wyjaśniający dzieciom i dorosłym pojęcia związane z koronawirusem.


Lęk dzieci przed koronawirusem – jak sobie z nim poradzić?

Od kilku tygodni docierają do nas niepokojące informacje na temat coraz większej ilości osób zarażonych koronawirusem, na bieżąco śledzimy w mediach informacje, które wzmagają u większości osób poczucie lęku i strachu przed konsekwencjami, jakie niesie za sobą zarażanie się wirusem.

Klikając w poniższy link znajdziecie Państwo przydatne informacje i wskazówki opracowane przez naszych specjalistów.

Jak oswoić lęk przed koronawirusem


Na stronie Fundacji dla dzieci i dorosłych z autyzmem SYNAPSIS są do pobrania ciekawie opracowane materiały dotyczące koronawirusa, które można wykorzystać samodzielnie w domu

Fundacja Synapsis